corner decoration
title

Nikwax.cz - impregnace a čištění, výhradní distributor

Nikwax a životní prostředí

Jak uvažujeme...

sadsad

Společnost Nikwax dosud vlastní její zakladatel Nick Brown, nadšenec do všeho outdoorového, který s pomocí vědy zvyšuje komfort a potěšení lidí ve světě přírody. Je si plně však vědom toho, že pokud se lidstvo chce i nadále těšit z darů přírody, musíme se všichni intenzivně zamýšlet nad tím, co uděláme pro její ochranu. Z tohoto důvodu se společnost Nikwax usilovně snaží vyvíjet produkty s malým dopadem na životní prostředí a právě toto úsilí do firmy v průběhu let přitáhlo řadu podobně smýšlejících expertů.


Víme, že nejsme dokonalí, a proto považujeme za klíčovou součást naší filozofie měření a pochopení naší stopy tak, abychom neutíkali před vlastní odpovědností. Od emisí CO2 až po chemické látky, z nichž jsou naše produkty složeny – chceme vědět, co uvádíme do oběhu a jaký to pravděpodobně bude mít dopad na životní prostředí. Společnost Nikwax používá vědecký přístup, který v sobě spojuje porozumění, měření a neustálé zlepšování.

Chcete-li se o naší filozofii a o ekologických tématech, na kterých nám nejvíce záleží, dozvědět víc, klikněte sem.

 

Co děláme...

sadsadSpolečnost Nikwax podniká skutečné kroky v mnoha oblastech. Od interních pravidel pro omezování přímých dopadů na životní prostředí až po financování externích ekologických a vzdělávacích programů – ve všech ohledech se snažíme žít v souladu s našimi zásadami a jít zbytku odvětví příkladem.

Víme, že děláme vše proto, abychom zmírnili náš negativní vliv na životní prostředí, ale zároveň také věříme, že zákazníci by k tvrzením firem o ekologii měli přistupovat se zdravým skepticismem. V zájmu propagace transparentnosti a veřejného dohledu jsme se rozhodli zveřejnit údaje o našem ekologickém snažení na internetu. Ať už jsou lichotivé nebo ne, překládáme je všem zájemcům, aby si veřejnost mohla o našich opatřeních udělat vlastní obrázek.

 

 

Ekologický blog

kategorie

Články, fotky a videa od řady různých přispěvatelů včetně Nicka Browna. Podívejte se, o čem přemýšlíme, a zapojte se do diskuzí.

Ekologické indikátory

kategorie

Prozkoumejte údaje o naší ekologické stopě na interaktivních grafech a diagramech. Podívejte se, jak si vedeme, a volejte nás k odpovědnosti.

Ochrana životního prostředí

kategorie

Společnost Nikwax finančně podporuje řadu projektů na ochranu životního prostředí po celém světě. Podívejte se, kam peníze putují a co už dokázaly.

Zakázané látky

kategorie

Společnost Nikwax finančně podporuje řadu projektů na ochranu životního prostředí po celém světě. Podívejte se, kam peníze putují a co už dokázaly.

Fluorokarbony (PFC)

kategorie

Společnost Nikwax ve svých impregnačních produktech nikdy nepoužívala a nikdy nebude používat PFC. Informujte se, proč se znečištění fluorokarbony týká každého z nás.

Kampaně a vzdělávání

kategorie

Jedna osamocená firma může mít jen omezený vliv. Podívejte se, jak do svého úsilí zapojujeme širší společnost, aby změna byla výraznější.